Aktualności

Po pierwszym etapie konkursu GMC Poland do dalszej gry awansowały tylko 64 zespoły. Wśród nich są drużyny studenckie, jak i firmowe reprezentujące Bank Zachodni WBK, KPMG, Carrefour, EXATEL oraz NetWorks!.

W zakończonej rundzie rywalizowały w sumie 422 zespoły. Etap trwał 5 tygodni. Uczestnicy nie mieli łatwego scenariusza, ponieważ cena akcji spółki jaką przyszło im zarządzać nie przekraczała ceny nominalnej, czyli 1 euro. W związku z tym planowana przez wielu graczy dodatkowa emisja akcji, pozyskanie kapitału, nie była możliwa.

Rywalizacja była emocjonująca, a różnice w grupach w wynikach inwestycyjnych potrafiły być bardzo duże. To pierwsza edycja oparta o nowy symulator, w której finałowa ocena spółek jest dokonywana w oparciu o ich Wynik inwestycyjny.

Konkurs GMC Poland trwa – zaczyna się drugi etap. W podziale na osiem grup po osiem zespołów, uczestnicy będą przez 5 tygodni rywalizować o awans do finałów. Finał krajowy w postaci jednodniowej sesji odbędzie się na Sali New Connect na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w dniu 31 marca.

Ogłoszenie wyników, na Sali Notowań GPW, nastąpi 1 kwietnia podczas uroczystej Gali.
Zwycięski zespół polskiej edycji będzie reprezentował nasz kraj na finałach światowych we wrześniu.