Aktualności
Wystartowało GMC Poland 2015

12 listopada rozpoczął się I etap 16. polskiej edycji konkursu Global Management Challenge Poland 2015.

Zespoły firmowe, a jest ich w tej edycji GMC blisko 100, wystawiają firmy: KGHM (Partner strategiczny GMC), Grupa Kapitałowa PGE, Grupa Saint-Gobain, Lingaro, Tauron (ponad 20 drużyn!), Aperam, ArcelorMittal Poland, Bakalland, Bank Zachodni WBK, Coca Cola HBC, EDF Polska, Liberty Ubezpieczenia, Dom Inwestycyjny Xelion, Motorola, Netia, Robert Bosch, ProContact, TMF Group, Netia, LIngaro, Atos IT Services, Top Farms, Grupa Żywiec, PGNiG Obrót Detaliczny, MBA Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Jak mówi Marta Cydejko, Dyrektor Naczelna ds. Zarządzania Kapitałem Ludzkim w KGHM „Jednym z ważnych celów KGHM jako przedsiębiorstwa działającego na arenie międzynarodowej jest przygotowanie pracowników do zarządzania jednostkami biznesowymi na całym świecie i prowadzenia międzynarodowych projektów. Nasze zaangażowanie w tegoroczną edycję GMC to zarówno chęć udziału w symulacji biznesowej jako unikalnej opcji rozwoju jak i zaspokojenia konkretnej potrzeby biznesowej. Trzymamy kciuki za wynik pracowników KGHM biorących konkursie, ale bardziej niż na wyniku zależy nam aby osoby te zakończyły przygodę z GMC bardziej świadome jak wiele czynników należy wziąć pod uwagę zarządzając firmą.”

Do udziału w tegorocznej edycji aplikowali również studenci z ponad 40 uczelni wyższych. Najlepsze aplikacje zostały objęte patronatem m.in. Giełdy Papierów Wartościowych, Rzeczpospolitej, GetResponse, PGNiG Obrót Detaliczny, UBS, Robert Bosch, PGNiG Termika, ArcelorMittal, Top Farms.

W sumie w 16 edycji GMC uczestniczy ponad 330 zespołów z całej Polski. Przygotowania do rywalizacji obejmowały etap treningowy oraz serię webinariów z finalistami poprzednich edycji. Obecnie trwa pierwszy etap on-line. Do drugiej rundy zakwalifikują się najlepsze zespoły, finał krajowy odbędzie się w marcu na GPW, a finał światowy w kwietniu w Makao.

Zachęcamy do obserwacji wyników i kibicowania drużynom. Zapisy do kolejnej edycji GMC 2016 zostaną uruchomione jeszcze w tym roku!

Partner strategiczny
Partnerzy
Uczestniczące firmy i organizacje