Aktualności

12 listopada rozpoczął się I etap 15 polskiej edycji konkursu Global Management Challenge Poland 2014.

W tegorocznej edycji startuje aż 320 zespołów. Przez kolejne 6 tygodni drużyny będą rywalizowały o osiągnięcie jak najwyższego wyniku inwestycyjnego. Po 5 cyklach decyzyjnych do kolejnego etapu konkursu awansują już tylko 64 zespoły. Drugi etap rozpocznie się w styczniu a finał krajowy odbędzie się w marcu 2015 w Warszawie. Zwycięzca pojedzie w kwietniu 2015 do Pragi na Finał Światowy GMC.

Do udziału w tegorocznej edycji zgłosili się studenci z ponad 40 uczelni wyższych. Najwięcej z: Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Studentom patronują: Deloitte, MasterCard, Robert Bosch, LOTTE Wedel, Procter&Gamble, Getresponse, Rzeczpospolita, THINTANK, Gazeta Ubezpieczeniowa, magazyn Personel i Zarządzanie, Eurostudent, magazyn TREND, BPCC, markapracodawcy.pl, Enactus, Europress.

Warto również zaznaczyć iż projekt realizowany jest przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego który objął patronatem 40 zespołów studenckich w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Konkurs objęty jest również patronatem: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Poza patronami honorowymi w konkursie najliczniej reprezentowani są partnerzy strategiczni: Deloitte oraz MasterCard, natomiast zespoły Alumni GMC sponsoruje Orange Polska.

Jak mówi Krzysztof Kwiecień, Dyrektor HR Deloitte w Polsce i Europie Środkowej: „Deloitte jest żywotnie zainteresowany dotarciem do najzdolniejszych młodych ludzi, którzy chętnie podejmują wyzwania związane z nowoczesnym zarządzaniem i lubią się sprawdzać w coraz to nowych sytuacjach, takich jak te w konkursie GMC. Liczymy, że poprzez konkurs poznamy wielu znakomitych studentów, którzy po zdobyciu nowych doświadczeń i umiejętności będą je umieli wykorzystać na ścieżce swojego rozwoju i kariery.”

Swoje zespoły firmowe wystawiają firmy: Grupa Żywiec, Grupa Saint-Gobain, Volvo Group Trucks, TRI (Poland), Robert Bosch, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, LOTTE Wedel, EDF, JTI, Grupa Kapitałowa PGE, Mondi Świecie, Dom Inwestycyjny Xelion, Groupon, Tauron Polska Energia, Eurobank, KGHM Polska Miedź, Aperam Stainless Services & Solutions Poland, Sealed Air, Volkswagen Bank Polska, ING Bank Śląski, Idea Bank, PKO Bank Polski, BGŻ.

Zachęcamy do obserwacji wyników i kibicowania drużynom.