Aktualności

Wraz z końcem II etap Global Management Challenge dowiedzieliśmy się, które zespoły powalczą o tytuł mistrza zarządzania w 19 polskiej edycji największej na świecie gry biznesowej.

Mistrzowie Zarządzania

GMC to największa w Polsce, i na świecie, symulacja biznesowa, w której 3-5 osobowe zespoły rywalizują ze sobą, wcielając się w rolę zarządów wirtualnych spółek. Zespoły, podejmując najważniejsze, strategiczne decyzje dotyczące firmy, pną się po rynkowej drabinie, na szczyt notowań wirtualnej giełdy. Ten zespół, który po ponad 10 tygodniach zaciętej gry uzyska najlepszy wynik inwestycyjny swojej firmy, wchodzi do ścisłego finału rozgrywki.

Sam finał w formie jednodniowej rozgrywki, oraz wręczenie nagród odbędzie się na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie już 9 kwietnia. Tylko jeden spośród ośmiu finalistów wygra polską edycję gry i będzie reprezentował kraj na ogólnoświatowym finale GMC 2019 w Rosji.

Konkurs z tradycją

W Polsce konkurs jest organizowany już po raz dziewiętnasty, a na świecie po raz trzydziesty dziewiąty!
Na początku tegorocznej edycji, do rywalizacji o miano mistrzów zarządzania stanęło 155 zespołów, sponsorowanych przez takie firmy jak: ING Bank Śląski, PGE Polska Grupa Energetyczna, Schneider Electric, Prudential, Bank Gospodarstwa Krajowego, Volkswagen Financial Services, FERRERO Polska Commercial, Agora S.A., Gazeta.pl, Yieldbird, Pratt & Whitney Rzeszów, Grupa Pracuj, PLAY, Grenkeleasing, Jeronimo Martins Drogeria HEBE, Green Factory oraz Primavega.

Wśród tegorocznych finalistów znajdują się zespoły firmowe złożone z pracowników PGE Polska Grupa Energetyczna i Volkswagen Financial Services, a także drużyny studenckie reprezentujące takie firmy jak: ING Bank Śląski, PLAY oraz Green Factory.

Partnerami strategicznym XIX edycji Global Management Challenge Poland są ING Bank Śląski oraz PGE Polska Grupa Energetyczna,
a patronat honorowy nad wydarzeniem obejmuje Giełda Papierów Wartościowych.

Finalistom gratulujemy sukcesu i już teraz zapraszamy na wielki finał, który odbędzie się 9 kwietnia na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz będzie transmitowany on-line.