Aktualności
Nowości w 16 edycji konkursu Global Management Challenge

Trwają zapisy do kolejnej -16 już edycji konkursu Global Management Challenge.  Studenci oraz pracownicy rejestrują się by wziąć udział w największej symulacji biznesowej, która daje możliwość wcielenia się w rolę zarządu przedsiębiorstwa i dokonywania decyzji z którymi na co dzień spotykają się menedżerowie oraz dyrektorzy.

W tym roku w ramach konkursu GMC organizowane są Webinary dla wszystkich zarejestrowanych uczestników, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o grze. Webinary odbędą się w dniach 26, 27, 28 października o godzinie 20.00 i poprowadzą je organizatorzy oraz finaliści GMC.

 

  1. Temat I Webinaru: Wprowadzenie do symulacji GMC. Witamy w grze! Trochę historii, zasad i wspomnienia naszych finalistów.
  2. Temat II Webinaru: Organizacja pracy i komunikacji w zespole, korzyści z udziału w symulacji, realizacja osobistych celów rozwojowych. Jak się uczyć w symulacji? Jak zrozumieć grę? Jak dobrze wykorzystać czas w GMC?
  3. Temat III Webinaru: Narzędzia w GMC  – z jakich materiałów i pomocy korzystać? Wnioskowanie z danych, wykorzystanie arkuszy kalkulacyjnych, dropbox, facebook, skype i innych, czyli usprawnienie komunikacji w zespole. Jak się przygotować do udziału w symulacji?

 

Po Webinarach odbędzie się wersja demo dla zakwalifikowanych uczestników konkursu, a następnie 12 listopada rozpocznie się I etap.

W tym roku Partnerem Strategicznym GMC Poland został KGHM, natomiast Partnerem Honorowym Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, w której odbędzie się Finał. Najlepszy zespół będzie reprezentował Polskę na Finale Światowym w Makao.

Swój udział w konkursie potwierdziły już między innymi takie firmy jak: KGHM, Netia SA, TAURON Polska Energia, Robert Bosch, Grupa Kapitałowa PGE, EDF, Grupa Saint -Gobain Liberty Direct, Atos, Top Farms, Aperam, Dom Inwestycyjny Xelion, Lingaro.

 

Jak co roku partnerem konkursu Global Management Challenge jest także Akademia Leona Koźmińskiego, która sponsoruje nagrodę główną – studia podyplomowe.

Dla zespołów firmowych grających w GMC wspólnie z ALK co roku organizowany jest również dodatkowy konkurs Grasz w GMC wygrywasz MBA. Podczas jednodniowego wydarzenia uczestnicy mają szansę wygrać bezpłatne studia MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.

Studenci oraz pracownicy firm mogą dokonywać rejestracji do Global Management Challenge Poland odpowiednio do 20 i 25 października.