Aktualności

12 stycznia zakończył się I etap grywalizacji, w którym wzięły udział, aż 74 drużyny! Zostały one podzielone na 15 grup, gdzie rywalizowały między sobą o 2 pierwsze miejsca, które dawały możliwość awansu do kolejnego, II etapu grywalizacji.

Jakbyśmy opisali rozgrywkę w I etapie gry? Zmiennie, ale i stabilnie, z przewagą napięcia i niepewnych sytuacji. Rozgrywka była nieprzewidywalna, zachodziły ciągłe zmiany i tylko w niektórych grupach można było zauważyć faktycznych mistrzów gry i liderów grupy.

W tegorocznej edycji GMC we wszystkich grupach można było zauważyć spokojną oraz wyrównaną grę w pierwszym etapie grywalizacji. Sytuacja zaczęła nabierać rozmachu po drugim Cyklu Decyzyjnym.

W pierwszej grupie po drugim Cyklu bezkonkurencyjnym mistrzem gry okazał się być zespół Mito Loto, który z jednym z najwyższych Wyników Inwestycyjnych w tej edycji zostawił konkurencję w tyle. Walka o 2 pozycję wyjścia z grupy była bardziej emocjonująca. Ostatecznie Rekiny Biznesu pokonały Enactus team SGGW.

Grupa druga zaskoczyła zawziętą rywalizacją między trzema drużynami – Business sharks, Management Challengers oraz SafeStock. Sytuacja była niepewna od trzeciego Cyklu Decyzyjnego, aż do końca rozgrywek w I etapie. Ostatecznie z imponującym Wynikiem liderem grupy okazał się zespół Business sharks.

Rozgrywki w grupie trzeciej okazały się niezwykle emocjonujące. Przede wszystkim w tej grupie mamy niekwestionowanego lidera całej tegorocznej grywalizacji oraz rekordzistę zdobytego Wyniku Inwestycyjnego – Oceans Five, którzy osiągnęli Wynik Inwestycyjny na poziomie prawie 7 000 000! Czarnym koniem grupy okazała się być drużyna Alfa DUCK Consulting, która po trzecim Cyklu Decyzyjnym wskoczyła z 4. na 2. miejsce, wyprzedzając na ostatniej prostej drużynę Eco Vive.

W grupie czwartej znaczące różnice w Wynikach. Najciekawszą zmianą w rankingu jest awans zespołu INWESTORzy z UG. Po pierwszym Cyklu Decyzyjnym zespół zajmował ostatnie miejsce, jednak już od drugiego Cyklu Decyzyjnego mocno odrobił straty i zostawił konkurencję w tyle. Przez resztę rozgrywki INWESTORzy z UG pozostali liderami grupy i to właśnie oni wyszli z niej na 1. miejscu.

W grupie piątej roszady. Zespół Derum pięknie zaczął rozgrywkę, ale ostatecznie konkurencja okazała się zbyt mocna na przejście do następnego etapu. Liderami grupy zostały zespoły Zwycięzcy sp. z o.o. oraz PiF GRUPA1. Obydwa zespoły rozpoczęły grywalizacje na ostatnich miejscach, jednak po drugim Cyklu Decyzyjnym szybko poszybowali w rankingu. Zwycięzcy sp. z o.o. uzyskali jeden z wyższych Wyników Inwestycyjnych w tegorocznej grywalizacji!

W grupie szóstej kolejny zespół udowodnił, że pierwszy Cykl Decyzyjny to tylko rozgrzewka. Zespół 3MWO, bo o nim mowa, co cykl wspinał się w rankingu na sam szczyt, wyprzedzając przy tym praktycznie stałego lidera grupy, zespół Ignis. Mocnym graczem oraz utrzymującym się w pierwszej trójce grupy, był również zespół Team A.

W grupie siódmej niekwestionowanym liderem od samego początku był zespół Tramwaje Warszawskie, stopniowo zostawiali konkurencję w tyle. Zacięta walka toczyła się o drugie miejsce. Zespoły SLim i DEKOZU Team po trzecim Cyklu Decyzyjnym osiągnęły niemal identyczne Wyniki Inwestycyjne.

W grupie ósmej było emocjonująco przez cały okres trwania I etapu. Końcowe wyniki między pierwszymi czterema drużynami różnią się niewiele od wyników początkowych. Core Enterprises, ostateczny lider grupy, awansował z czwartego miejsca na pierwsze. Przewaga zespołu powiększała się z każdym kolejnym Cyklem. W zawziętej walce o wyjście z grupy brały udział również zespoły VIVIANKA, L A N & Co. oraz Ideas In Corporation. Ostatecznie drugim liderem grupy, który otrzymał awans do kolejnego etapu okazał się zespół VIVIANKA.

W grupie dziewiątej niedoścignionymi liderami od drugiego Cyklu Decyzyjnego okazały się zespoły AMS Team oraz YIT Development. W drugim Cyklu zespoły starły się z prawie identycznymi Wynikami, po drodze doszło do zwiększenia różnicy, co ostatecznie przyczyniło się do wygranej AMS Team ze świetnym Wynikiem Inwestycyjnym.

W grupie dziesiątej po pierwszym Cyklu 4 zespoły wystartowały z niemal identycznym Wynikiem. Sytuacja zaczęła się diametralnie zmieniać po trzecim Cyklu Decyzyjnym. Zespół Black Diamonds zostawił konkurencję w tyle, osiągając drugi najwyższy Wynik Inwestycyjny w tegorocznej edycji, który wyniósł prawie 6 000 000!

W grupie jedenastej obserwowaliśmy zaciętą rozgrywkę między trzema zespołami. Czarnym koniem został zespół Menadżerowie sukcesu, wskakując stopniowo z ostatniego miejsca na 2. Od drugiego Cyklu zespoły Dream Company oraz SGH szły łeb w łeb. Dopiero po 3 Cyklu Decyzyjnym można było zauważyć, jak Dream Company pokonuje konkurencje i bez mniejszego problemu wskakują na 1. miejsce.

Grupa dwunasta to kolejne zaskoczenie i dowód na to jak zmienna jest grywalizacja GMC. Liderem grupy został zespół GMC K-TEAM, który przez większość rozgrywki zajmował trzecie miejsce. Zespół SurVive zanotował duży wzrost i uplasował się na drugim miejscu w grupie.

W grupie trzynastej bezkonkurencyjnie oraz stopniowo co Cykl zespół AMIS Girls powiększał swoją przewagę, osiągając finalnie jeden z najwyższych Wyników Inwestycyjnych w grywalizacji. Zespół Trielle zaczął rozgrywkę na ostatnim miejscu, ale dzięki wytrwałości i zaangażowaniu z ostatniej pozycji po I Cyklu wskoczył na 2 miejsce, mało nie doganiając dotychczasowego lidera.   

W grupie czternastej zacięta walka między wszystkimi zespołami oraz niespodziewane zakończenie. Po Cyklu czwartym prawie pewne było, że jedynym liderem w grupie jest zespół Czterech pancernych i ZUT. Niesamowitą zmianę na ostatniej prostej zafundował nam zespół Company One, który nieoczekiwanie spadł z miejsca drugiego na ostatnie. Wykorzystał ten fakt zespół T.E.A, który zanotował niesamowity awans z miejsca ostatniego na drugie, przy czym zapewniając sobie miejsce w II etapie gry.

W grupie piętnastej od początku kształtował się jeden lider grupy – Mistrzynie Strategii. Zespół ten nie oddał prowadzenia, aż do końca i osiągnął imponujący Wynik Inwestycyjny o wartości ponad 5 250 000! Drugim liderem grupy został zespół Lapidarne Szyszki, który stopniowo od 2 Cyklu Decyzyjnego szybował w górę.

Wszystkim zespołom gratulujemy zaangażowania i wytrwałości oraz świetnej grywalizacji!

Czas na II etap GMC Poland 2021/2022!

Drużyny zostaną ponownie podzielone na grupy, Wyniki Inwestycyjne wyzerowane, a historia przedsiębiorstwa zmieniona. Do wielkiego finału przejdzie tylko jedna najlepszy zespół z każdej grupy!

Od 19 stycznia startujemy z II etapem GMC Poland. Przez następne pięć tygodni zespoły będą miały do podjęcia kolejne działania w ramach pięciu Cykli Decyzyjnych.

Biorąc pod uwagę wysoki poziom grywalizacji, II etap GMC Poland zapowiada się emocjonujący! Niech pomyślna grywalizacja Wam sprzyja!