Aktualności
Finał 20. polskiej edycji konkursu Global Management Challenge

17 czerwca odbył się wyjątkowy finał 20. polskiej edycji konkursu Global Management Challenge. Wyjątkowy ponieważ ze względu na warunki panujące w kraju i troskę o bezpieczeństwo uczestników, po raz pierwszy w historii finał odbył się w pełnej formule ON-LINE. Wszystkie drużyny grały w swoich lokalizacjach między innymi w Warszawie, Bydgoszczy czy Poznaniu, spotykając się na wirtualnej konferencji. Pomimo zupełnie nowej formuły, przebieg tegorocznego finału był równie emocjonujący co rozgrywki na żywo. Po zaciętej rywalizacji zwyciężył zespół firmy GK PGE FULLJOIN. Na drugim miejscu uplasował się zespół studentów z Politechniki Poznańskiej AIR_Marynkowicze, natomiast podium zamknął drugi zespół firmowy GK PGE Atomic People. Mistrzowie będą reprezentować Polskę na finale światowym Global Management Challenge 2020 w Lizbonie. Nagrodą główną są również studia podyplomowe ufundowane przez Akademię Leona Koźmińskiego, która jest wieloletnim patronem konkursu GMC w Polsce.

W 20. edycji grywalizacji wystartowało 178 drużyn, wśród których najliczniejsze grupy zaprezentowały m.in. firmy: Grupy Kapitałowej PGE, ING Banku Śląskiego, InterCars, Banku Gospodarstwa Krajowego, pracuj.pl, Play, Volkswagen Financial Services, AXA, czy Orange. Konkurs był wspierany również przez Giełdę Papierów Wartościowych. Z uwagi na obostrzenia związane z COVID-19 uroczystości finałowe wraz z debatą ekspercką, które rok rocznie odbywają się na GPW wyjątkowo zostały przeniesione na jesień tego roku.

GMC – Global Management Challenge to największy na świecie (obecny w 36 krajach) konkurs on-line zarządzania przedsiębiorstwem. GMC jest symulacją biznesową, w której wzięło udział już ponad 500 000 studentów oraz pracowników firm z całego świata. Polska edycja GMC jest organizowana od 2000 roku przez BIGRAM S.A.