Konkurs GMC to doskonała możliwość weryfikacji swojego doświadczania i wiedzy biznesowej w bezpiecznym środowisku wirtualnym. Rywalizacja z najlepszymi drużynami w kraju i na świecie to prestiż dla uczestników jak i firm, które reprezentują. Udział wzmacnia, tak ważne w biznesie, umiejętności współpracy, planowania oraz podejmowania decyzji pod presją czasu.

Lubisz wyzwania, analizować dane, budować narzędzia to konkurs dla Ciebie. Widzimy się wiec w kolejnej edycji!

Krzysztof RapaczHigh voltage, PGE Systemy

Co dało mi GMC…. Wiele rzeczy które myślałem że mam a tak na prawdę to tylko mi się wydawało.

Po pierwsze myślałem że widziałem w życiu wiele wspaniałych miejsc, a z GMC odkryłem kolejne. Teraz zastanawiam się o jak wielu jeszcze nie wiem.

Po drugie odkryłem jak wiele super znajomości z bardzo ważnymi osobami ze świata biznesu można nawiązać na takich turniejach.

Po trzecie GMC pokazało mi jak trudno jest być managerem. Myślałem że idealne decyzję nie istnieją, a istnieją tyle że są skrajnie niemożliwe. Gdy już jednak się pojawiają, budują cały sukces. Nam udały się aż dwie takie decyzje. Jedna dała nam Mistrzostwo Polski, druga pozwoliła nam wejść do finału w Rosji.

Po czwarte myślałem że stres najlepiej jest tłumić w sobie. Teraz wiem że ze stresem należy współpracować, bo kontrolowany daje zastrzyk energii jakim jest pragnienie zwycięstwa.

Po piąte pokazała mi jak słabym jestem graczem zespołowym gdy myślałem że praca zespołowa to mój największy atut. Myślałem że w pracy zespołowa przynosi sukces gdy każdy daje z siebie 100%. Nie prawda, praca zespołowa przynosi sukces gdy dajesz z siebie 100% i wymagasz od reszty 100%. Należy dodać do tego sztukę komunikacji, która nie polega tylko na odpowiednim dobieraniu słów, ale także umiejętności postawienia się w miejscu drugiej osoby. Skuteczna komunikacja zamienia informacje w wiedzę.

Ostatni najcenniejszy składnik to zaufanie wobec siebie i reszty zespołu. Gdy wątpisz przegrywasz, gdy wierzysz w siebie i w innych zmieniasz rzeczywistość. 

Oto co dał mi turniej GMC… dał mi potężny, generalny feedback mojej osoby

Marcin SzewczykGoldenEye, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Udział w symulacji przede wszystkim pozwolił spojrzeć całościowo na funkcjonowanie organizacji i zrozumieć poszczególne jej aspekty, nie tylko te w których realizujemy się zawodowo, czy te które w teorii poznajemy na studiach. Każda decyzja wymagała wejścia w inną rolę, analizy i podjęcia ryzyka. Z pewnością poprawiliśmy znajomość Excela, bo było to nasze główne narzędzie pracy. Samo stworzenie kalkulatora i umiejętność jego używania znacząco poszerzyło zakres naszej wiedzy w zakresie analizy. Myślę, że każdy z nas dostrzegł jak wielkie znaczenie ma praca w zespole. Dzieliliśmy się obowiązkami, pracowaliśmy nad swoimi częściami i ufaliśmy sobie w stu procentach podczas podejmowania finalnych decyzji. Ryzykowaliśmy jeżeli była taka potrzeba i jak widać- opłacało się. Osobiście zachęcam wszystkich do brania udziału w GMC. Zdobyta wiedza i doświadczenie są tego warte. Jednoczenie jest to naprawdę fajna zabawa, można spotkać wartościowych ludzi i poszerzyć swoje horyzonty.

Justyna NajdaGoldenEye, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Dzięki GMC nauczyłem się przede wszystkim, że podstawą sukcesu jest dobrze dobrany zespół. Bez jasnego podziału ról, dopasowanych do umiejętności poszczególnych osób nie ma co liczyć na wygraną. Odpowiedni przepływ informacji oraz rozdysponowanie obowiązków pozwalają na skupienie się na określonym obszarze i jednoczesne zaufanie, że pozostałe osoby wykonają swoją pracę najlepiej, jak potrafią.

Z technicznego punktu widzenia GMC jest świetną okazją do sprawdzenia poziomu swoich kompetencji z zakresu analizy finansowej oraz zarządzania strategicznego, a także rozwinięcia ich w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Z czystym sumieniem mogę polecić udział w symulacji zarówno studentom, którzy chcą doświadczyć świata biznesu w praktyce, jak i dla zespołów firmowych, chcących rozwinąć swoje umiejętności zawodowe.

Damian Podgórskikierownik zwycięskiego zespołu GoldenEye w 19. edycji GMC Poland

GMC jest to wyjątkowe miejsce, w którym można sprawdzić jak teoria mierzy się z praktyką w bardzo bezpiecznych warunkach, po trenować czy to wszystko, co wiem, ma zastosowanie w prawdziwym życiu. Jednocześnie jest zdrowa rywalizacja i na końcu możliwość reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej, co jest dodatkowym bonusem i też daje potwierdzenie, że mogę.

Jeśli miałabym odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego ING jest w GMC? To dlatego żeby rozwijać skrzydła młodych ludzi.

Maja Chabińska-RossakowskaDyrektor departamentu HR w ING Banku Śląskim

Siła oddziaływania social media, digitalizacja czy wirtualny świat stawiają przed działami HR nowe wyzwania również w obszarze pozyskiwania i rozwoju pracowników, a GMC – wpisujący się w innowacyjny trend rozwijania kompetencji zawodowych poprzez grywalizację – idealnie odpowiada na te potrzeby.
Bycie Partnerem strategicznym konkursu nie tylko zwiększa widoczność firmy w social media czy na uczelniach, ale przyczynia się również do promowania PGE jako świadomego i innowacyjnego pracodawcy, który inwestuje w rozwój pracowników i nie ustaje w poszukiwaniu talentów.  Od 2004r. w rywalizacji GMC Poland wzięło udział aż 52 naszych zespołów firmowych.

Hanna WrodarczykKoordynator programu GMC w Grupie PGE

U kandydatów do pracy w Avon nie szukamy doświadczenia, a potencjału. GMC idealnie wpisuje się w naszą strategię, pozwoli nam przede wszystkim aktywnie podejść do studentów biorących udział w konkursie, poznać ich bliżej i być może zaproponować dalszą współpracę, która, mamy nadzieję może być dla nich rozpoczęciem naprawdę niezwykłej przygody

Agnieszka HalickaJunior HR Specialist, AVON

GMC to ogromnie kompleksowe i niezwykle skuteczne narzędzie edukacyjno-szkoleniowe, które pozwala w krótkim czasie kilku miesięcy na eksplozję talentów i umiejętności menedżerskich, strategicznych, analitycznych i interpersonalnych tym, którzy się naprawdę zaangażują. Skonfrontowanie wiedzy teoretycznej z praktyką zarządzania w warunkach konkurencyjnych to najlepsza możliwa nauka. Lepsza (bo szybsza i bardziej kompleksowa) niż setki godzin nauki akademickiej. Każdy w moim zespole nieustannie uczył się, czytał, sprawdzał, szukał wiedzy i konfrontował ją z innymi, poszukiwał rozwiązań i przedstawiał je kolegom z zespołu. Wszystko po to, by jak najlepiej i jak najskuteczniej planować działania i podejmować decyzje w grze. Opłaciło się. Każdy z nas doświadczył pozytywnych efektów i czegoś się nauczył. Zyskaliśmy jako ludzie i jako pracownicy. Rozwinęliśmy kompetencje zarówno w twardych obszarach biznesowych (np. finanse, marketing) jak i bardziej miękkich interpersonalnych. Każdy z nas doświadczył tego, jak spójnym organizmem jest przedsiębiorstwo i jak pozornie małe i błahe elementy mogą wpływać na całą organizację.

Jeśli chodzi o mnie jako szefa zespołu, to prócz rozwinięcia kompetencji zarządczych (np. motywowanie, podejmowanie i wdrażanie trudnych decyzji, analizy i planowanie strategiczne, negocjowanie itp.) znacząco umocniło się we mnie przekonanie o tym, jak niezwykle istotna dla skutecznego funkcjonowania przedsiębiorstwa jest bardzo dobra znajomość nie tylko własnej firmy, ale i konkurencji.”

Sławomir SztrajtGrupa Kapitałowa PGE

Euromanager pozwala nam poczuć się w roli zarządu, który decyduje o przyszłości i rozwoju przedsiębiorstwa. Jest świetnym symulatorem pozwalającym sprawdzić umiejętności z wielu dziedzin takich jak finanse, zarządzanie, optymalizowanie itp. Konkurs wymaga od uczestników pracy w zespole, zaangażowania i wzajemnego wsparcia. Podzeliliśmy się na specjalistów. Do każdego z 5 osób należy jakiś zakres wiedzy niezbędny do podjęcia konkretnych decyzji. Każda osoba jest odpowiedzialna za swoje decyzje, wypełniając formularz decyzyjny. Podjęcie trafnych decyzji wymaga kontaktu pomiędzy osobami. Spotykamy się raz w tygodniu aby wymienić między sobą informacje co do proponowanych decyzji. Wzsystkie decyzje w formularzu decyzyjnym są ze sobą ściśle powiązane. Ostateczne decyzje są zawsze podejmowane przez wszystkich na spotkaniu.

Tomasz LipińskiAA Team

GMC jest wspaniałym symulatorem przedsiębiorstwa i jego otoczenia rynkowego. Gwarantuje niezapomniane emocje i wrażenia. Zapytacie: co jest potrzebne aby wygrać? Naszym zdaniem do niezbędnych umiejętności, zapewniających sukces w zarządzaniu wirtualnym przedsiębiorstwem, należą: – umiejętność rozpoznawania reakcji naszego przedsiębiorstwa na podjęte działania zarządu jak i konkurencji w sferze mikro-, mezo- i makroekonomicznej, – umiejętności z zakresu analizy finansowej, analizy rynku, prognozowania, zarządzania strategicznego, marketingu, zarządzania produkcją, zarządzania zasobami ludzkimi. Jak się domyślacie dzięki GMC można rozwinąć w sobie wymienione powyżej umiejętności. Jest jednak coś, co wyróżnia GMC i czego raczej nie zdobędziemy nigdzie indziej. Jedni nazwą to zmysłem ekonomicznym inni wyczuciem przedsiębiorstwa lub talentem do zarządzania. Dlatego GMC przyciąga tek wielu zdolnych ludzi. Podsumowując: rozwijanie swoich zdolności i wyczucia ekonomicznego, emocje towarzyszące grze, profesjonalna obsługa konkursu, rywalizacja i zadowolenie z przejścia do następnych etapów tego wymagającego i rozwijającego konkursu oraz przynależność do grupy pasjonatów (najpewniej tworzących przyszłe kadry zarządcze) są podstawowymi powodami, dla których warto wziąć udział w GMC Euromanager.

Iza Prządo, Justyna Schabek, Tomasz SchabekMETRO Group IJT