Aktualności

10 września odbyła się premiera książki BIG DATA Rewolucja, która zmieni nasze myślenie, pracę i życie , którą patronatem objęło Global Management Challenge Poland.

Autorami książki są:

Viktor Mayer-Schönberger – profesor w działającym w ramach Uniwersytetu Oksfordzkiego Oxford Internet Institute. Powszechnie szanowany autorytet w dziedzinie big data doradza m.in. firmie Microsoft i Światowemu Forum Ekonomicznemu.

Kenneth Cukier redaktor „Economist” zajmujący się gospodarką i nowymi technologiami. Ceniony komentator zjawiska big data. Jego artykuły dotyczące biznesu i gospodarki pojawiły się między innymi w dziennikach „New York Times” i „Financial Times

Termin „big data” odnosi się do umiejętności przetwarzania ogromnych ilości informacji, ich błyskawicznej analizy i wyciągania odkrywczych wniosków. To nowe podejście może przekształcić niezliczone zjawiska – od cen biletów lotniczych po treść milionów książek – w dającą się przeszukiwać formę i wykorzystać komputery do odkrycia zależności, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Rewolucja ta jest porównywalna z pojawieniem się internetu, a może nawet wynalezieniem druku. W napisanej jasnym językiem, często zaskakującej książce dwaj czołowi eksperci wyjaśniają, czym jest big data, jak zmieni nasze życie i co możemy zrobić, by uchronić się przed związanym z tym zjawiskiem niebezpieczeństwem.

Big data jest pierwszą tak obszerną pracą poświęconą temu problemowi.

Zapraszamy do lektury!

big-data_1550