Aktualności
amv15-760x300
Amazon partnerem strategicznym GMC Poland 2016

W 17 polskiej edycji konkursu Global Management Challenge jednym z parterów strategicznych jest spółka Amazon.
Pod patronatem Amazon w konkursie startują drużyny utalentowanych studentów, wybranych do udziału w największej ogólnopolskiej grywalizacji zespołów firmowych i studenckich.

Chcąc lepiej poznać naszego Partnera Strategicznego oraz wartości organizacji zadaliśmy kilka pytań Pani Marcie Dworowskiej– Regional Senior HR Manager.

Czym zajmuje się Pani w firmie Amazon i czym zajmują się oddziały Amazon w Polsce?

Amazon jest w Polsce od 2014 roku i ja mam przyjemność być z firmą od początku. Jestem odpowiedzialna za dział personalny w naszych centrach logistyki e-commerce w Poznaniu i Wrocławiu, a od przyszłego roku także w Szczecinie, w których pracuje już ok. 10 tysięcy osób. W Polsce poza logistyką mamy Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz biuro Amazon Web Services i właściwie wszyscy robimy to samo: codziennie skupiamy się na naszych konsumentach, dostarczając im coraz lepsze usługi.

Jakie są główne zasady, którymi kieruje się firma?

W Amazon zasadami przewodnimi jest 14 zasad przywództwa, a nazywają się tak, ponieważ u nas wszyscy są liderami. Są to między innymi koncentracja na kliencie, o której przed chwilą wspomniałam, pasja do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, czy myślenie długoterminowe. Można śmiało powiedzieć, że wszyscy dosłownie żyjemy tymi zasadami, dzięki czemu firma odnosi takie sukcesy.

Czym muszą charakteryzować się osoby pragnące zatrudnić się w Amazon?

Nasz idealny kandydat to osoba gotowa na nowe wyzwania, z energią, inicjatywą, analitycznym umysłem. Nastawiona na jakość i potrzeby klientów.

Na co takie osoby mogą liczyć w firmie?

Amazon jest jedną z najszybciej rozwijających się firm na świecie, która oferuje bardzo atrakcyjne pensje i świadczenia pozapłacowe. Managerowie mogą korzystać z licznych szkoleń w Polsce i zagranicą oraz programów mentoringowych.

A jaka jest wasza oferta dla osób w czasie studiów lub tuz po nich?

Od kilku lat Amazon umożliwia młodym osobom zdobywanie doświadczenia i rozwijanie umiejętności poprzez staże lub, na przykład, na stanowisku Graduate Area Managera. W Polsce te oferty pojawiły się dopiero w tym roku, ale już mamy mnóstwo zgłoszeń! W zamian oferujemy przepustkę do obiecującej kariery, atrakcyjne wynagrodzenie oraz pracę wśród najtęższych umysłów w branży. Gwarantujemy dynamiczne środowisko pracy, w którym naprawdę nie da się nudzić.

Jaki jest główny cel Waszego udziału w GMC?

GMC to okazja nie tylko dla studentów, którzy chcą znaleźć pracę, ale także dla nas, ponieważ możemy zapoznać ich z naszą firmą, jej wartościami i pokazać, jakie oferty mamy dla najlepszych z nich. Uważamy, że takie wydarzenia przyciągają wiele utalentowanych osób – a my nieustannie szukamy przyszłych liderów Amazon.

amazon_100516-0053_done

Marta Dworowska – Regional Senior HR Manager

Jak widać Global Management Challenge to nie tylko emocjonująca grywalizacja, możliwość rozwoju umiejętności analitycznych i menedżerskich, ale także sposobność do poznania wartych uwagi, potencjalnych, przyszłych pracodawców. Już od 17 lat wszyscy uczestnicy konkursu zyskują nowe doświadczenia, a część z nich bogatsza o zdobytą wiedzę rozpoczyna karierę zawodową u Partnerów programu, którzy bacznie obserwują zmagania uczestników.