Historia

Z zalet symulacji zdecydowało się skorzystać 310 zespołów – ponad 1300 osób. Edycja konkursu odbyła się pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Narodowego Banku Polskiego. Organizacja konkursu była możliwa dzięki zaangażowanym sponsorom: Bankowi Millennium, Deloitte, METRO Group oraz Telekomunikacji Polskiej.

Rozgrywki zostały podzielone na dwa etapy, po których najlepsze osiem zarządów wirtualnych spółek spotykało się w Finale Krajowym. Zwycięzca polskiej edycji reprezentował nasz kraj na Finałach Światowych w Bukareszcie. Ósma edycja konkursu została wzbogacona o program treningowy. Uczestnicy mieli okazję „oswoić się” z symulacją, bez wpływu na wynik konkursowych etapów podejmować nawet najbardziej śmiałe decyzje. Następujące po rundzie treningowej etapy miały po pięć cykli decyzyjnych.
25 maja uczestnicy rozpoczęli I etap, czyli „prawdziwą” rywalizację o klientów, inwestorów i pracowników. Drużyny zostały podzielone na grupy, z których do kolejnej rundy awansowało po jednym zespole. Z 310 spółek najlepiej sprawdziły się decyzje 62 zarządów. Było wśród nich 26 zespołów menedżerskich i 36 akademickich.
II etap rozpoczął się 3 września. Do 22 października drużyny miały okazję na skonfrontowanie swojej wiedzy i umiejętności w zarządzaniu. Uczestniczyło w nim 62 zespołów. Ponownie zostały one podzielone na grupy, z której do Finału awansowało (podobnie jak w pierwszej rundzie) po jednym zespole.
Finały krajowe konkursu odbyły się 28 października w hotelu Polonia Palace. Zmierzyły się w nich dwa zespoły firmowe i sześć studenckich.

Zwycięski zespół krajowych rozgrywek – drużyna Warsaw Leaders z Uniwersytetu Warszawskiego sponsorowana przez Deloitte – reprezentowała  Polskę na Finałach Światowych w Bukareszcie 16 kwietnia 2008 roku.

Patroni honorowi: Giełda Papierów Wartościowych, Narodowy Bank Polski Sponsorzy: Bank Millennium, Deloitte, METRO Group, Telekomunikacja Polska Patroni medialni: Rzeczpospolita, Manager Magazin, Personel i Zarządzanie Współpraca: Brytyjsko- Polska Izba Handlowa, bankier.pl, qpracy.pl

FŚ GMC w Bukareszcie:

IMG_0048

IMG_0104 IMG_0152 IMG_0175