Aktualności
40. edycja Global Management Challenge na świecie!

Symulacja biznesowa Global Management Challenge powstała cztery dekady temu, a obecnie jest już dostępna w 37 krajach. Pierwsza edycja miała miejsce w stolicy Portugalii – Lizbonie w 1980r., w której wzięły udział 124 zespoły. Rozbudowany zakres decyzyjny GMC czyni z symulacji największą grę strategiczną w Polsce, jak i na świecie, a podczas 39. edycji wzięło udział ponad 600 tyś uczestników na 6 kontynentach.

Polska była pierwszym krajem w Europie Środkowej, która dołączyła do tego konkursu. Od 2000r. odbyło się już 19. polskich edycji podczas których do rywalizacji stanęło ponad 27 tyś graczy.
Piotr Wielgomas, prezes firmy BIGRAM S.A. zapoczątkował konkurs w Polsce. „Kiedy zaczynaliśmy, zauważyliśmy, że firmy potrzebują programów rozwijających kompetencje zarządcze dla swoich utalentowanych pracowników oraz nawiązywania relacji z najlepszymi uczelniami wyższymi w atrakcyjnej formie. Global Management Challenge odpowiedział na wszystkie te potrzeby” – opowiada Piotr Wielgomas.
„Polacy, z natury lubiący konkurować, mają już na swoim koncie wygraną w międzynarodowym finale rywalizacji oraz zdobywali również drugie i trzecie miejsca. W 2004 roku zorganizowali w Polsce pierwszy międzynarodowy finał w Europie Środkowej, a co roku w rywalizacji krajowej bierze udział od 200 do 300 zespołów.” – dodaje.

Więcej z okazji 40-lecia Global Management Challenge w artykule w największej portugalskiej gazecie Espresso.