Historia
Stock market concept
14. edycja konkursu GMC Poland 2013

W 14. edycji konkursu wystartowało ponad 420 zespołów. Sponsorami generalnymi projektu byli: Bank Zachodni WBK, KPMG oraz Orange Polska. Była to wyjątkowa edycja z uwagi na zastosowanie na całym świecie nowej rozbudowanej wersji symulatora. Po raz pierwszy uczestnicy rywalizowali o osiągnięcie najwyższego wyniku inwestycyjnego swoich firm (wcześniej kryterium była cena akcji).

Po emocjonującej rywalizacji w pierwszych dwóch etapach on-line do finału, który rozegrany został 31 marca na Sali New Connect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie awansowało 8 najlepszych drużyn. Wśród nich pracownicy Banku Zachodniego WBK, Carrefour Polska, NetWorskS! oraz studenci z Warszawy, Krakowa i Wrocławia (sponsorowani przez KPMG, THINKTANK oraz MarkęPracodawcy.pl).

Osiągając najwyższy wynik inwestycyjny w finale, najlepszy okazał się zespół studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, sponsorowany przez KPMG, występujący pod nazwą MDSP. Zespół w finale reprezentowany był przez Mateusza Matuszewskiego oraz Przemysława Przybyszewskiego.

Finaliści otrzymali gratulacje i statuetki z rąk kierownika zespołu, który zdobył wicemistrzostwo na finale światowym GMC w roku 2013, Filipa Stachury. Oprócz nagrody w postaci udziału w Finale Światowym GMC, członkowie zespołu otrzymali zaproszenia na studia podyplomowe do Akademii Leona Koźmińskiego.

Wyniki zostały ogłoszone na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wyróżnienia i dyplomy pozostałym zespołom wręczyli m.in. Grzegorz Steinke (Dyrektor Rekrutacji i Rozwoju Pracowników, Orange Polska), Leszek Wroński (Partner w KPMG), Beata Pietrzykowska-Stachnik (Dyrektor Biura Rekrutacji Bank Zachodni WBK), Ewa Barlik (Rzecznik prasowy Akademii Leona Koźmińskiego), Joao Fereira, (Reprezentant organizatora światowego GMC, firmy SDG), Łukasz Zawitkowski (Kierownik zespołu, który zdobył wicemistrzostwo na finale światowym GMC w roku 2005), Piotr Wielgomas (Prezes firmy BIGRAM Personnel Consulting, organizatora polskich edycji konkursu).

Wicemistrzostwo w GMC Poland 2013 osiągnęła drużyna New Age Kings, również sponsorowana przez KPMG. Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca są zaproszenia na seminarium z cyklu Autorytety, które poprowadzi Randy Gage. Miejsce trzecie zdobyła drużyna SCAM, sponsorowana przez MarkęPracodawcy.pl.